Comunicat ROMIL 2017.03.20

Sambata, 18 martie 2017, a avut loc la Cercul Militar Craiova Adunarea Generala a Asociației. Cu acest prilej a fost ales noul Consiliu Director pe o perioadă de 4 ani.

Președinte al Asociației Militarilor din România ”ROMIL” pe următorii 4 ani a fost ales, cu o largă majoritate, domnul colonel (r) Marian TUDOR.

În ultimii 2 ani acesta a activat ca și președinte al Filialei București, fiind dealtfel și membru fondator al filialei.

Îi dorim mult succes în importantul rol pe care și l-a asumat, acela de a uni în jurul acestei asociații, cu un nume parcă predestinat, acela de asociație a tuturor categoriilor de militari care au depus un jurământ de credință față de țară, toate organizațiile neguvernamentale care, prin scopul și activitățile pe care și le-au propus reprezintă interesele cetățenilor în uniformă.

Vom reveni cu amănunte.

Semnează