1 Decembrie - Ziua Națională a României

1 Decembrie 2017 - Bucuresti

Asociatia Nationala a Cadrelor Militare in Rezerva si Retragere (ANCMRR) si Forumul Structurilor Asociative ale Militarilor in Rezerva si Retragere (FSAMRR) au depus o coroana de flori la Mormantul Ostasului Necunoscut din Parcul Carol I.

ANCMRR a fost reprezentata de presedintele aosciatiei gl.lt(r) Neculai Bahnareanu impreuna cu un grup de generali, iar FSAMRR a fost reprezentat de presedintele in exercitiu, gl.mr.(r) Nicolae Gropan, impreuna cu gl.lt.r.Virgil Balaceanu si col.r.Marian Tudor.

Citește mai departe: 1 Decembrie - Ziua Națională a României

1 Decembrie, Ziua Națională a României, zi în care, în anul 1918 s-a desăvârșit unirea tuturor provinciilor românești într-un stat național unitar și independent.

Marea Unire reprezintă actul de naștere al României de azi.

Citește mai departe: Mesajul Asociației ROMIL cu prilejul Zilei de 1 Decembrie - Ziua Națională a României

Seful Statului Major al Apararii invita Asociatia ROMIL la reuniune

Seful Statului Major al Apararii invita Asociatia ROMIL la reuniunea informala cu asociatiile si fundatiile care au in compunere personal militar, pe data de 08.12.2017

Citește mai departe: Seful Statului Major al Apararii invita Asociatia ROMIL la reuniune

Presedintele ROMIL, col.r Tudor Marian impreuna cu Vicepresedintele col. r. Naon Misu vor participa in ziua de 20.11.2017, la Reuniunea informala cu asociatiile si fundatiile care au in compunere personal militar in rezeva si retragere organizata de MApN, in vederea imbunatatirii cooperarii cu structurile asociative care desfasoara activitati in sfera de competenta a institutiei militare.

Citește mai departe: Reuniunea informala cu asociatiile si fundatiile care au in compunere personal militar in rezeva...